Srečanje za prenos znanja s promocijo ter kapitalizacijo aktivnosti in strategij projektov DEAS in SACHE

Srečanje za prenos znanja s promocijo ter kapitalizacijo aktivnosti in strategij projektov DEAS in SACHE

Datum dogodka: 02. 06. 2022 ob 07:30

Vsa zainteresirana podjetja, organizacije in študentje - vabljeni 2. 6. 2022 na srečanje ključnih deležnikov s področja spodbujanja inovativnosti, razvoja novih tehnologij na področjih uporabe / ponovne uporabe odprtih podatkov ter razvoja pametnih pospeševalnikov na področju kulturne dediščine. Druženje bo potekalo v Mariboru, udeležba je brezplačna. Stroške prevoza, kosila in večerje, kot tudi morebitne vstopnine v inštitucije v celoti krijeta projekta DEAS (Interreg Alpine Space) in SACHE (Interreg Central Europe).

Program DEAS & SACHE obiska - 2. junij 2022 - Maribor/Vitanje

  • 7:20 – 7:30   Zbiranje / Odhod - Dolgi most, Lj
  • 7:30 – 09:00 Pot Ljubljana – Maribor
  • 9:00 – 11:30 Predstavitev primerov uporabe OD / LOD na področjih okolja in mobilnosti, ter vpogled v projekte raziskovalnih s področji Umetna inteligenca in IKT tehnologij - DIH UM  - Maribor
  • 11:30 – 13:00 Kosilo in ogled stare trte – Maribor center
  • 13:00 – 14:00 Pot Maribor - Vitanje
  • 14:00 – 16:00 Ogled razstave in pogovor o osnutku strategije in smernic za vzpostavitev pametnih kulturnih pospeševalcev - Center Noordung - Vitanje
  • 16:00 – 17:30Pot Vitanje - Ljubljana

Prvi del dneva bo namenjen prenosu znanja, na podlagi aktivnosti, izvedenih v okviru projekta DEAS. Ekipa raziskovalcev DIH UM, Fakultate za elektrotehniko, računalništvo in informatiko bo predstavila primere uporabe OD / LOD na področjih okolja in mobilnosti, hkrati pa delila z nami vpogled v projekte raziskovalnega področja Umetna inteligenca in informacijsko-komunikacijske tehnologije (Big Data, Open Data). Glede na udejstvovanje ekipe raziskovalcev pri raziskavi »Study on potentials of Open Data for the Alpine Space within the framework of the EUSALP Strategy« bodo izsledki le-te, izhodišče za pogovor in izmenjavo mnenj o sinergijah ekosistema obeh regij, to je: osrednjeslovenske in podravske.

Sledilo bo kosilo z ogledom stare trte v mestu Maribor.

Po kosilu, bo čas namenjen prenosu znanja in kapitalizacijo izkušenj s področja digitalizacije kreativnih-kulturnih projektov. V Centru Noordung - centru vesoljskih tehnologij Hermana Potočnika Noordunga v Vitanju, bomo spoznali vizionarje vožnje po vesolju, zanimive vesoljske tehnologije in zgodbo kulturalizacije vesolja. Po ogledu bo sledil pogovor o osnutku strategije in smernic za vzpostavitev pametnih kulturnih pospeševalcev, zasnovanih v okviru projekta SACHE, ter o priložnosti za sodelovanje z mrežo digitalnih inkubatorjev za Muzeje - DOORS.

Prijave sprejemamo preko spletnega obrazca do 31. 5. 2022 (do 18 ure.)

Več informacij na tel. št. 031/846784 (Monika Cvetkov) ali prek e-pošte monika.cvetkov@tp-lj.si oz. ales.pevc@tp-lj.si.

Število udeležencev je omejeno na maximalno 22 oseb, prijave sprejemamo do zasedbe prostih mest.

Pridržujemo si pravico do odpovedi oz. zmanjšanja števila udeležencev srečanja v primeru premajhnega števila prijav ali spremenjenih razmer zaradi COVID19.

 

Veselimo se srečanja z vami,
dr. Monika Cvetkov in Aleš Pevc
Tehnološki park

 

Projekt DEAS - Data Economy Alps Strategy je sofinanciran iz programa Interreg Alpine Space.
Projekt SACHE - razvoj pametnih pospeševalcev na področju kulturne dediščine je sofinanciran iz programa Interreg Central Europe.
OPSI Hub (Stičišče odprtih podatkov Slovenije), deluje pod okriljem Tehnološkega parka Ljubljana, Ministrstva za Javno upravo ter Gospodarske zbornice Slovenije (IKT-Horizontalna mreža).

 




 




Nazaj