Prihodnost mobilnih zdravstvenih aplikacij

Datum dogodka: 15. 04. 2025 ob 16:00
V torek, 15. aprila 2025, vas med 16. in 18. uro vabimo na meetup z naslovom "Prihodnost mobilnih zdravstvenih aplikacij v vsakdanjem življenju".
Digitalizacija je v zadnjih letih močno preoblikovala številne vidike življenja, vključno z zdravstveno oskrbo. Hiter razvoj mobilnih tehnologij je omogočil nastanek mobilnega zdravja (mZdravje), ki spreminja način spremljanja zdravstvenega stanja, dostopa do zdravstvenih storitev in komuniciranja med pacienti ter zdravstvenimi delavci. S pomočjo mobilnih aplikacij, nosljivih naprav in digitalnih platform lahko posamezniki aktivneje skrbijo za svoje zdravje, zdravstveni strokovnjaki pa imajo dostop do bolj celovitih podatkov, ki izboljšujejo diagnostiko in zdravljenje. A vendarle, kljub velikemu potencialu ostajajo izzivi: varnost podatkov, digitalna pismenost in regulacija. Kako lahko te ovire premagamo?
O uporabi mobilnih tehnologij v zdravstvu, prednostih, slabostih in priložnostih bomo govorili z našimi gosti:
Lucija Petavs in Nejc Tomšič iz podjetja Mediatley bosta predstavila različne vidike uporabe aplikacij za zdravnike ter izzive, zahteve in pasti pri razvoju.
- Lucija B. Petavs je odgovorna urednica medicinske izobraževalne vsebine ter producentka in ustvarjalka medicinske vsebine v aplikaciji Mediately, odgovorna tudi za komunikacijo s strokovno javnostjo. Pred tem je bila več kot 10 let glavna in odgovorna urednica medicinskega časnika Medicina danes, ki ga izdaja Časnik Finance.
- Nejc Tomšič je doktor medicine, Chief Product Officer in soustanovitelj aplikacije Mediately. Pri aplikaciji je od samega "start-upovskega" začetka vse do danes, ko je aplikacija Mediately na voljo že v 14 evropskih državah in ima okoli 160 tisoč aktivnih uporabnikov, ki opravijo več kot pet milijonov sej mesečno. Podjetje Modra jagoda je slovensko podjetje, ki je razvilo aplikacijo za medicinske informacije Mediately. Aplikacija Mediately je danes veliko več kot samo pomočnik pri predpisovanju zdravil, z njo si lahko uporabniki pomagajo tudi v procesih diagnostike, klasifikacije bolezni in vseživljenjskega medicinskega izobraževanja. Aplikacija pomaga zdravnikom, da jim več časa ostane za skrb za bolnike.
Timotej Kovač razvojnik aplikacije OnkoVed namenjene bolnica z rakom na dojkah pri spremljanju stranskih učinkov kemoterapij. Aplikacija je bila razvita v sodelovanju s FRI in Onkološkim inštitutom Ljubljana. Timotej je danes vodilni razvojni inženir pri podjetje Blub Blub kjer razvijajo aplikacije za pomoč pri govoru otrok. Z nami bo delil izkušnje razvoja aplikacije in sodelovanja Onkološkim inštitutom ter pozitivne učinke uporabe aplikacije in izboljšanja kvalitete življenja bolnic.
Urša Podobnik ustanoviteljica platforme za diabetike ČistaPetka.si in mobilne aplikacije Day by Day Life, ki bo predstavila svoje življenje z diabetesom in kaj jo je gnalo k ustanovitvi platforme katere namen je ozaveščanje o bolezni ter izboljšanju kakovosti življenja oseb s sladkorno boleznijo. Urša je bil v preteklosti zaposlena pri podjetju Sensilab in Outfit7.
Ne glede na to, ali že imate izkušnje na tem področju, razmišljate o vstopu v svet digitalnih tehnologij ali pa ste preprosto navdušenec nad inovacijami – vabljeni, da se nam pridružite!
Se vidimo v torek, 15. aprila, ob 16. uri v Bistroju FTP, Tehnološki park 22, Ljubljana
PRIJAVA NA DOGODEK
Nazaj