Digitalni (s)prehodi - Prakse digitalizacije kulturne dediščine

Digitalni (s)prehodi - Prakse digitalizacije kulturne dediščine

Datum dogodka: 24. 03. 2021 ob 11:00

Kaj se v Sloveniji dogaja na polju digitalizacije kulturne dediščine in kakšna je vizija za naprej? Kaj se lahko lahko naučimo na primeru Estonije, ki velja za eno od najbolj naprednih na tem področju?

Na dogodku, ki v ospredje postavlja izzive in priložnosti, ki se odpirajo ob digitalizaciji kulturne dediščine, bodo sodelovali domači in tuji strokovnjaki, ki snujejo politike, strategije in projekte na polju digitalizacije kulturne dediščine.

Program:

  • Uvodni nagovor: Gašper Juvančič, vodja projekta SACHE, Tehnološki park Ljubljana;
  • Uvodni nagovor: dr. Simona Bergoč, sekretarka na Direktoratu za kulturno dediščino, Sektor za muzeje, arhive in knjižnice na Ministrstvu za kulturo RS;
  • Kristiin Meos, glavna strokovnjakinja na Oddelku za kulturno dediščino Ministrstva za kulturo Republike Estonije - Prestavitev estonskega modela digitalizacije kulturne dediščine;
  • Matevž Straus, Acrtur d.o.o. - Predstavitev projekta Heritage+

Moderator: Luka Piškorič, soustanovitelj in direktor Poligon kreativnega centra.

Dogodek organiziramo v okviru projekta SACHE, sofinanciranega iz programa Interreg Srednja Evropa.

ZOOM povezava:

https://zoom.us/j/91067945385?pwd=VjhmNW9rSTc5OWNyR1JjcytNb0JTQT09

Projekt SACHE je namenjen razvoju in izvajanju integriranih lokalnih strategij, ki jih podjetja iz kreativnega sektorja iščejo na območjih kulturne dediščine in okoli njih. Projekt se osredotoča na širitev in krepitev vloge mest, simbolov in vrednot kulturne dediščine s pospeševanjem le-teh za lokalno rast podjetij iz kreativnih industrij.

Glavni cilji projekta so razvoj in izvajanje strategij za povečanje vrednosti kulturne dediščine in izkoriščanje vseh potencialov kulturne in ustvarjalne industrije bi moralo privesti do regionalne gospodarske rasti in ustvarjanja novih delovnih mest. Sodelovanje med različnimi državami bo pripomoglo k izboljšanju zmogljivosti in iskanju integriranih pristopov.


Nazaj